הדרכה בקוליסאום – חוויה שלא תרצו לפספס

בדה תמיד אמר שכול עוד קיים הקולוסיאום כך גם תתקיים רומא וביום שיתבטל הקולוסיאום כך גם תתבטל חלילה רומא. 

אז על מה מדבר בדה וכמה חשוב שלא לפסוח על אחת מהחוויות הגדולות ביותר בעת ביקור ברומא? מתכננים טיול באזור? מחפשים הדרכה מתאימה שתסביר לכם על אודות ההיסטוריה של המקום ובו זמנית תקצר לכם את זמני ההמתנה? הכול על אודות הקוליסאום והחוויה שאסור לכם לפספס. 

אתרים ייחודיים ברומא- ביקור בקולוסיאום 

מבין כל האתרים המפורסמים ביותר ברומא מסתמן כי אי אפשר שלא לדבר על הקולוסיאום. אם כבר בחרתם את מסלולי הטיול חשוב שלא תפסחו על הדרכה בקוליסאום. באמצעות הדרכה בקוליסאום תוכלו להבין ולהכיר את אמפיתיאטרון הגדול והאטרקטיבי ביותר שאי פעם הוקם ברומא. 

מבין כל האתרים מסתמן שכאשר מכניסים את הקוליסאום פנימה מסמנים אתר חובה שחשוב לבקר בו בעת השהייה ברומא. אז מאיפה מתחילים ואיך סוקרים מקום שגודלו משתרע על 188 / 156 מטר וגובהו מגיע כמעט עד 15 קומות? אם היכל נוקיה הרשה לעצמו לאכלס 12000 אלף אנשים דמיינו לעצמכם מהי סביבה שיכלה לאכלס עד 50000 אנשים! 

עד כמה שמדובר במיצג אדריכלי גדול במיוחד מטרתו הייתה לייצר בידור בעלות שווה לכל כיס לכל דורש ואכן, זה מה שעשה האתר בכך שאפשר לכל דורש להיכנס ללא עלות ולצפות בקרבות בהם נהרגו לא מעט אנשים ובעלי חיים גם יחד. 

כאמור, במהלך ההיסטוריה שלו חווה המקום מגוון של אירועים קשים לרבות הוצאות להורג וגם הם שימשו עד כמה שזה נשמע מזוויע כגורם בידור המוני. בגדול, מתו במקום הזה בקירוב ל500,0000 אנשים. 

הדרכה בקוליסאום – מה תקבלו במסגרת זו? 

במסגרת הדרכה בקוליסאום יהיה אפשר לפגוש את הזירה האליפטית, הזירה ששימשה לרחבת מלחמת הגלדיאטורים ושם נערכו כל הקרבות הן בין בני אדם והן בין בעלי החיים. בחלק האחר יהיה אפשר לקבל הדרכה על אודות המעברים התת קרקעיים לבין הזירה עצמה לרבות בימת העץ שנועדה כדי לספק עמידה נוחה ויציבה לגלדיאטורים. 

במסגרת הסיור תקבלו הדרכה ויחשפו בפניכם שמונים שערי הכניסה המצויים סביב הקולוסיאום, חלקם חצויים וחלקם נותרו באופן שלם לרבות מקום אחסונן של החיות הטורפות שנכנסו לזירת הלחימה. 

בחלק הנוסף ייראו כל קומות האמפיתיאטרון 4 במספר ומה שנותר מהן. הקומות הראשונות היו שייכים לאצילי העיר וככל שהתרחקו מהזירה כך גם ייעודו הקומות לפי בני המעמד. אטרקציה נוספת שתהיה חלק מההדרכה היא המעלית שאפשרה להעלות את בעלי החיים המסוכנים לזירה ישירות מהקומה התת קרקעית מעלה, מעלה אל הזירה עצמה. 

מתכננים טיול לרומא או שאולי כבר ביקרתם בקוליסאום? בואו לפגוש את האטרקציות האחרונות התת קרקעיות של אמפיתיאטרון ועוד הרבה הפתעות שאסור לכם לפספס. 

 

לצפייה בסיור לחצו כאן