מה יש לראות בותיקן?

הותיקן ברומא מהפנט למבקרים בזכות האמנות מדהימה, אדריכלות יוצאת הדופן וההיסטוריה שנוטפת מכל כיוון. אם עדיין לא עשיתם סיור בותיקן, אתם תהיו מאוד מופתעים מהיופי העצום של מה שאתם הולכים לראות. ברומא תוכלו לחקור את מוזיאוני הותיקן שזו חוויה מעוררת השראה, כאשר ציורי הקיר, הפסלים וציורים בני מאות שנים מביטים לעברכם.

הותיקן הוכרזה כמדינה עצמאית משאר איטליה לפני כמעט 100 שנה. מדובר במדינה הקטנה ביותר באירופה, הממוקמת בלב רומא וחיים בה כ-1000 איש. המדינה נשלטת על ידי האפיפיור, שמתגורר בארמון האפוסטולי אשר מוקף בגנים יפהפיים. הארמון פתוח לקהל הרחב, אך על המבקרים להזמין מקום מראש.

יש מספר אטרקציות מעניינות לביקור, אך הטובות ביותר הן: כיכר פטרוס הקדוש (פיאצה סן פייטרו), בזיליקת פטרוס הקדוש ומוזיאוני הוותיקן, שם נמצאת הקפלה הסיסטינית.

כיכר פטרוס הקדוש

כיכר פטרוס הקדוש, או בשמו האיטלקי פיאצה סן פייטרו היא ככל הנראה אחת הכיכרות המפורסמות והמרשימות בעולם. הכיכר ממוקמת למרגלות בזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן. מידות הכיכר עולות על כל דמיון, אורכה 320 מטרים, ורוחבה 240 מטרים. באירועים מיוחדים הכיכר הכילה למעלה מ-300,000 איש.

החלק המרשים ביותר של הכיכר, מלבד הגודל שלה הינם 84 העמודים שמאגפים את הכיכר ומתפרסים על פני 4 שורות. מעל עמודים ישנם 140 פסלים קדושים שעוצבו בשנת 1670 על ידי תלמידיו של ברניני.

הדרך היפה ביותר בה ניתן להגיע לכיכר פטרוס הקדוש היא לאורך ויה דלה קונציליאזיון, רחוב ארוך שמתחיל בטירת סנטאנג’לו.

בזיליקת פטרוס הקדוש

בזיליקה הממוקמת בוותיקן, נחשבת לאחד המקדשים הקדושים ביותר של הכנסייה הקתולית, והיא אחת הכנסיות הגדולות בעולם. מדובר אתר עלייה לרגל חשוב מאוד. הבזיליקה נקראה על שם אחד משנים עשר תלמידיו של ישו המכונה פטרוס הקדוש, שהפך למייסד הכנסייה הקתולית. הוא הוצא להורג ברומא ומקום קבורתו נמצא בבזיליקה.

הבזיליקה העצומה הזאת שאורכה 190 מטרים, והכיפה שלה מתנוססת לגובה של 136 מטרים, יכולה להכיל 20,000 איש. בפנים המבקרים ימצאו יצירות אמנות, פסל של מיכלאנג’לו, ופסל של פטרוס הקדוש בכסאו. כיפת הבזיליקה היא החלק המרשים ביותר, והיא שימשה כהשראה לקתדרלות ומבנים רבים אחרים, כמו למשל הקפיטול בוושינגטון וקתדרלת סנט פול בלונדון.

מוזיאוני הוותיקן

עם למעלה מ-6 מיליון מבקרים בשנה, מוזיאוני הוותיקן הם בהחלט אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בעיר רומא. מקורם של המוזיאונים האלה הוא משנת 1503, השנה בה תרם יוליוס השני את האוסף הפרטי שלו. מאותו רגע משפחות פרטיות ואפיפיורים אחרים הרחיבו את האוסף.

המוזיאונים שיש בפנים הינם: מוזיאון פיו קלמנטינו המכיל את היצירות היווניות החשובות ביותר בוותיקן. מוזיאון נוסף הינו מוזיאון דירה של פיוס החמישי המכיל אוסף של קרמיקות ופסיפסים מיניאטוריים מימי הביניים. בין המוזיאונים תוכלו לראות גם את גלריית הנברשות, גלריית המפות, גלריית שטיחי קיר, ועוד מוזיאונים רבים ומרשימים אחרים.

הסיורים המיוחדים שלנו

יש לנו סיורים משפחתיים שתוכננו במיוחד, סיורים פרטיים וסיורים אקסלוסיביים. אתם יכולים לפנק את עצמכם ואת האהובים עליכם בטיול ייחודי ומרתק, לעבר ההיסטוריה המיוחדת של איטליה ושל הותיקן. כל הסיורים שלנו ידועים בזכות הסיפורים והפרטים הקטנים שאנחנו משתפים במהלך הסיור, ומעניקים ערך מוסף עבור הקבוצה.

כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הסיור שהכי מעניין אתכם, ולתת לנו להפוך את החלום האיטלקי שלכם למציאות.