סיור בותיקן בעברית או באנגלית? יתרונות וחסרונות

הותיקן היא מדינה קטנה בעלת כ 1000 תושבים אשר נמצאת במרכז רומא באיטליה. מדינת הותיקן היא המדינה הקטנה ביותר בעולם, וכל המדינה כולה משתרעת על פני שטח של מעט יותר ממאה דונמים בלבד. המדינה מנוהלת כמונורכיה כאשר האפיפיור שולט על כל המדינה, והיא פועלת מבחינה מדינית כמדינה עצמאית לכל דבר ועניין, למרות גודלה הקטן. 

מדובר במדינה בעלת אופי קדוש מאוד לדת הנוצרית, ובה ממוקמים המוסדרות הראשיים של הכנסיה הנוצרית וכמובן, מקום מושבו של האפיפיור. בשל כך, מדובר במדינה מבוקשת מאוד לסיורים על ידי נוצרים מכל רחבי העולם, אך גם בני דתות אחרות אשר מגיעים לטיול ברומא מעוניינים לשלב סיורים גם בותיקן כחלק מהסיורים המודרכים ברומא, לבקר במוזיאונים המיוחדים, בגנים המרהיבים ולצפות בארכיטקטורה המדהימה שבמקום.

למרות שמדובר במקום קטן יחסית, עדיין אם אתם רוצים למצות את הטוב ביותר מהטיול במקום, כדאי לדעת להיכן מגיעים, מה רוצים לראות והיכן חשוב לבקר, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא עם סיור בותיקן בעברית או באנגלית אשר מראש מתוכן בצורה המאפשרת לכם לחוות את המקום בדרך הטובה ביותר וליהנות מכל רגע.

המקומות האהובים ביותר על תיירים בוותיקן

אז מה יש לראות בותיקן? למרות גודלה הקטן, יש לא מעט דברים שכדאי לראות, ולא מעט מקומות בהם כדאי לבקר כאשר מבקרים במדינה. בין המקומות האהובים ביותר על תיירים תוכלו למצוא את המקומות הבאים:

 • בזיליקת סנט פטרוס – בזיליקה מרהיבה ביופיה אשר בעיצובה לקחו חלק מיטב האומנים מתקופת הרנסנס ויש לה חשיבות היסטורית גדולה מאוד.
  בזיליקת פטרוס הקדוש
 • כיכר סנט פטרוס – כדאי לבקר בכיכר בעיקר בימי רביעי בהם המוני אנשים מתקבצים במקום ומגיעים לשמוע את הדרשה של האפיפיור ולשאת תפילה. 
 • גני הוותיקן – גנים קטנים וירוקים המעוצבים בקפידה וסיור קיצי או אביבי בהם ללא ספק משאיר טעם מהמקום והאווירה.
 • מוזיאון הוותיקן – מתחם גדול מאוד בו ניתן למצוא כמה מוזיאונים במגוון תחומים כמו אומנות, ארכיאולוגיה, היסטוריה ואדריכלות. מדובר במתחם גדול מאוד ובביקור אחד לא באמת אפשר לראות את הכל, ולכן כדאי לבחור מדריך לותיקן בעברית אשר ידע לכוון אתכם למקומות המעניינים יותר כך שתוכלו למצות את הזמן במקום בצורה הטובה ביותר.
 • חדרי רפאל – ארבעה חדרים אשר מוקדשים לאדריכל והיוצר רפאל סנציו. אם אתם חובבי אומנות ואדריכלות היצירות שלו הן יצירות שלא כדאי לכם לפספס.
 • מוזאון פיו קלמנטינו – מוזיאון המתאים במיוחד לחובבי ההיסטוריה ובו ניתן לראות יצירות מיוון ורומא העתיקות.

כמובן, מלבד אלו יש עוד מגוון רחב של מקומות מרתקים ומיוחדים בותיקן שכל סיור בותיקן לא באמת יכול להיות שלם בלעדיהם, ולכן כדאי מאוד לטייל במקום עם מדריך צמוד אשר מכיר היטב את המדינה ויציע לכם מסלול המותאם להעדפות האישיות שלכם.

סיור פרטי או קבוצתי?

ברוב המקרים תוכלו תמיד למצוא קבוצות אשר יוצאות לסיורים בותיקן כך שתוכלו לצאת לסיור קבוצתי בעברית או באנגלית וכך ללמוד בצורה הטובה ביותר על המקום ולהכיר אותו היטב לעומק. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אנשים מגיעים אל הותיקן לא רק למטרה של סיור, אלא באמת ללמוד לעומק על המקום, על האדריכלות, ההיסטוריה ועוד.

במקרים כאלו, בהם יש צורך ספציפי או רצון לבקר רק במקומות מסויימים, ניתן לבחור סיור פרטי אשר ייבנה בהתאמה אישית לצרכים שלכם וכך תוכלו להוציא מהסיור את הטוב ביותר.

איך לבחור מדריך מקצועי לסיורים בעברית או באנגלית בותיקן?

אם אתם רוצים לצאת לסיורים בותיקן, סיורים בעברית או באנגלית, ורוצים לחוות את כל היופי של המקום הזה בצורה הטובה ביותר, שימו לב לכמה דברים חשובים:

 1. ניסיון – בחרו מדריך בעל ניסיון אשר מכיר היטב את מדינת הותיקן ולא רק את המקומות התיירותיים הקלאסיים אלא יותר מכך. מדריך כזה יוכל להתאים עבורכם סיורים מיוחדים יותר מהרגיל ולהתאים את המקומות בהם תהיו להעדפות שלכם.
 2. שירות – בדקו מה כולל הסיור. האם הוא כולל העברות מסודרות מהמלון שלכם ברומא, רכב אשר מסיע אתכם לאורך כל היום, מקומות לארוחה במהלך היום או שירותים נלווים אחרים. כל שירות כזה יכול להשפיע מאוד על ההנאה שלכם בסיור.
 3. הכנה מוקדמת – בדקו האם המדריך מבצע הכנה מוקדמת ומתאים את הסיור עבורכם, או שאתם מקבלים בדיוק את אותו סיור כמו כולם.

  סיור בוותיקן