לשבת על בירה בבירת איטליה

לשבת על בירה בבירת איטליה

כשנוסעים לטייל בבירת איטליה, הלא היא רומא הנפלאה והמופלאה – חשוב מאד ליהנות בה וממנה בכל המישורים האפשריים – לראות אתרי תרבות, אומנות והיסטוריה, לשוטט ברחובות והסמטאות היפים שלה, לשמוע את השפה האיטלקית המתנגנת בפיהם של התושבים המקומיים וכמובן – לא לפספס שום הזדמנות לאכול אוכל טעים, נפלא ונהדר שאין מי שלא אוהב אותו – אוכל איטלקי. פסטה, פיצות, גלידה משובחת ומנות בשר מעולות וטעימות – כל אלה הם גולת הכותרת של האוכל האיטלקי ובמבחר עצום של מסעדות ובתי קפה אפשר לטעום אוכל נפלא. אבל מה עם שעות הערב? מה עם כוס בירה צוננת באחת מהפיאצות הנהדרות של העיר?

ללגום בירה באיטליה

אין כמו בירה קרה כתוספת לארוחת הצהריים או בערב. בשעות הערב רומא הופכת לקסומה ומיוחדת הרבה יותר, ולכן בילוי עם חברים או בחירה במקום שיש בו אווירה צעירה ותוססת, עם כוס בירה ונשנושים בצד – גורמת לכל אחד להרגיש, גם אם למשך כמה שעות, לאיטלקי אמיתי! לצחוק בקולי קולות, לעשות תחרות של שתייה או שילוב בין האוכל והשתייה, לצפות במהדורת החדשות המקומית (גם אם לא מבינים בה שום דבר) או כמובן לצפות במשחק כדורגל או כדורסל על גבי מסך ענקי. אין ספק שמדובר באחד הבילויים הטובים והמוצלחים ביותר בכל מדינה שמגיעים אליה וברומא במיוחד, בתור עיר הבירה של ארץ שופעת אירועים ומשחקי ספורט בשפע.

איפה כדאי לשבת עם בירה ברחבי רומא?

התשובה לשאלה זו פשוטה למדי – בכל מקום! רומא משופעת בבתי קפה, מסעדות, פאבים וברים, מי מהם שפתוח בכל שעות היממה ומי שפתוח בשעות מסוימות. הבירה מסתדרת מצוין עם ארוחת צהריים דשנה וטעימה וכמובן שהיא מהווה בילוי בפני עצמו בשעות הערב. כל פיאצה תהיה טובה לכוס בירה מרעננת ויתרה מכך – לכל פיאצה או פינת רחובות תהיה האווירה הספציפית שם, אווירה שאי אפשר יהיה להרגיש בשום מקום אחר. באזור הוותיקן, ברחובות ראשיים, מול אחת המזרקות המושלמות שממילא מושכת אליה אינספור מבקרים בכל שעות היממה, תושבים מקומיים או תיירים שהגיעו לבקר ממדינות אחרות או מאזורים אחרים בכל רחבי איטליה.

בירות מכל העולם, כאן במרכז אירופה!

איטליה היא מדינה מערבית מתקדמת ויש בה שפע עצום של כל סוגי הבירות שמוכרים כיום. ישנם לא מעט סוגים של בירה איטלקית משובחת בעלת ארומה מיוחדת במינה וכמובן כל הסוגים שמכירים ומיוצרים בכל רחבי העולם. כשרוצים ללגום בירה – אי אפשר לטעות. מרוב היצע יהיה קשה מאד לבחור את הבירה שבדיוק מתחשק עכשיו לטעום ולכן חשוב מאד לבחון בכובד ראש את האפשרויות – האם ללכת על בטוח ולהזמין כוס בירה שמכירים ויודעים שאוהבים או אולי עדיף לתת לבלוטות הטעם לצאת מגדרן עם כוס בירה איטלקית בלתי מוכרת, וכל אולי אפשר לגלות טעמים חדשים שהחך הישראלי פחות רגיל אליהם.

בירה באיטליה – חוויה שהיא חובה!

גם מי שלא מחשיב את עצמו כחובב בירה – אל לא לוותר על החוויה הנהדרת של בילוי בפאב, בר או מקום שיש בו מגוון רחב של כל בירה מוכרת. האווירה, התחושות מסביב, התפריט שמתלווה לבירה הקרה וכמובן המפגש החברתי שבדרך כלל מתלווה לבירה – כל אלה הם חוויה שהיא בגדר חובה ברומא ולכן לא כדאי לוותר עליה. כל מה שצריך זה לבחור את המקום האקראי שנראה הנחמד והמזמין ביותר – ופשוט להתמסר לטעמים החדשים ולתחושות המרגשות!