חנייה ברומא

חניה ברומא

העידן הדיגיטלי האינטרנטי שבו אנחנו חיים, מאפשרים לנו להיערך מראש לטיולים בכדי להימנע מאירועים שיעיבו, יאטו ויפגעו בחוויית הטיול שהיא לרוב מתוחמת בזמן. אף אחד לא רוצה שהטיול יתבזבז לו על פעולות מעצבנות, גוזלות זמן ובמיוחד לא פעולה של מציאת חנייה.

חנייה בערים המרכזיות בעולם היא נושא כואב וכואב במיוחד באזורי תיירות פופולרית. לכן טוב נעשה אם נגיע עם מידע ותכנון כיצד להתמודד עם אתגר החנייה.

רומא וחנייה

עיריית רומא אינה מעודדת חניית רכבים פרטיים במרכזי העיר ובמיוחד לא באזורי התיירות. לשם כך היא יצרה סוג של גידור וירטואלי לאזורי התיירות ההיסטוריים שבהם לא רק שאין חנייה שאינה בחניונים (וגם הם מעטים) אלא שגם אסורה כניסה לרכבים פרטיים בחלק מהשעות וכל כניסה גוררת קנס כבד.

עיריית רומא מעודדת חנייה מחוץ למרכזי העיר ושימוש בתחבורה ציבורית ולכן חניונים קרובים למרכז יהיו יקרים ואילו חניונים מרחוקים יהיו זולים ואפילו בחינם. חניונים ללא תשלום ניתן למצוא בקרבת תחנות המטרו הלא מרכזיות שדרכם ניתן להגיע לתחנות מטרו מרכזיות.

6 טיפים להתמודדות מוצלחת עם חנייה ברומא

  • חפשו מלון שמציע גם חנייה והשאירו את הרכב בחניית המלון וטיילו בתחבורה ציבורית. גם זול יותר, גם חסכון בזמן, גם מאפשר להנות מהמראה בחוץ ולא פחות חשוב להימנע מהתמודדות עם חווית הנהיגה הלא פשוטה שמזמנים לכם הכבישים והנהגים האיטלקיים.
  • תשלום לחנייה בצידי רחובות ובחניונים הוא לרוב תשלום במכונות במזומן (שטרות ומטבעות). לכן היערכו מראש עם מזומנים. ניתן להשתמש גם בכרטיסי חנייה שאותם יש לרכוש מראש וניתן באמצעות גירוד לסמן את התאריך והשעה.
  • האיטלקים משתמשים בכמה צבעים לסמן את אפשרויות החנייה- וברומא, התנהג כרומאי

צבע כחול – חנייה בתשלום (המחיר משתנה בהתאם לאזורים), אין הגבלה למשך זמן החנייה, בחלק גדול מאזורים הללו החנייה בחינם בסופי שבוע ובחגים ובלילה (מומלץ לבדוק היטב את העניין). בחלק מהמקומות חנייה בצבע כחול מעניקה פטור מתשלום לנכים (מומלץ לבדוק).

צבע לבן – חנייה בחינם. כמעט ולא קיימת ברחבי העיר, בעיקר נמצאת בסביבת בתי החולים של העיר ובכל מקרה זו חנייה מוגבלת למשך 3 שעות.

צבע צהוב – חנייה מיועדת לנכים ללא תשלום.

צבע ורוד – חנייה מיועדת לנשים בהריון או נשים עם תינוקות קטנים, בכדי להקל עליהן בניוד.

  • הזמנה של חנייה מראש דרך מספר אתרי אינטרנט. ישנם אתרים המאפשרים לכם להזמין מראש חנייה ליום ושעה מסוימת, לחלק מהחניונים, במיוחד לאלו הנמצאים בקרבת אתרים היסטוריים. המחיר אמנם לא יהיה זול אך זו אפשרות נוחה שחוסכת זמן.
  • הכירו מראש את ה – ZTL (ZONA TRAFFICO LIMITADO). אזורים המיועדים לתושבים מקומיים או לבעלי אישורים. מדובר באזור מרושת ומצולם ומומלץ להימנע מכניסה אליו, בוודאי ללא אישור.
  • שימוש באפליקציות ניווט הוא נחוץ במיוחד בערים סואנות וצפופות. ברומא ווייז עובדת בצורה טובה ואף יודעת לתת התרעה על אזורי ה- ZTL ועל חניונים. גם גוגל מפות נותנת מענה טוב ומדויק, במיוחד סביב חניונים. אנו ממליצים להשתמש בשניהם ופחות להשתמש באפליקציות ניווט שלעיתים מגיעות מובנות בתוך מערכת המולטימדיה של הרכב השכור.

סיכום

שימוש ברכב פרטי בעיר צפופה, תיירותית כמו רומא אינו מומלץ. אתם עלולים למצוא את עצמכם מבזבזים זמן רב על פקקים, חיפושי חנייה, התמודדות עם נהגים כועסים ויש לזה השפעה על חווית הטיול.

אם בכל זאת אתם מתכוונים להשתמש ברכב, תכננו מראש את מסלולי הנסיעה ואת אפשרויות החנייה. קחו בחשבון שחניונים בשעות היום לרוב יהיו מלאים ותידרשו להמתין עד להתפנות של מקום וגם כמובן את התשלום שלעיתים יכול להיות מאד גבוה.
לתכנון החופשה המושלמת ברומא>>