מסעדות כשרות ברומא

בכל הנוגע לנסיעות, אחת הדאגות המשמעותיות ביותר עבור יהודים שומרי מצוות היא מציאת אוכל כשר. רומא, הידועה במטבח האיטלקי הטעים שלה, אולי לא נראית כיעד אידיאלי למי שמחפש אפשרויות כשרות. עם זאת, ישנן מספר מסעדות כשרות ברומא המגישות אוכל איטלקי אותנטי העומד בדרישות התזונתיות של ההלכה היהודית.

הנה כמה מהמסעדות הכשרות הטובות ביותר ברומא:

בגטו

Ba’Ghetto היא מסעדה פופולרית כשרה הממוקמת ברובע היהודי של רומא. המסעדה מגישה שילוב של מאכלים מסורתיים מהמטבח היהודי והאיטלקי, לרבות פיצה, פסטה ובשרים על האש. אחת ההתמחויות שלהם היא ה-carciofo alla giudia, ארטישוק מטוגן רומאי-יהודי קלאסי. בגטו ידועה גם בשירות המעולה ובאווירה הנעימה שלה.

מצה

Mitzo היא מסעדה כשרה פופולרית נוספת הממוקמת ליד הוותיקן. המסעדה מגישה שילוב של מאכלים מסורתיים מהמטבח היהודי והאיטלקי, לרבות מנות בשריות, פסטה ופיצה. הפיצה בסגנון הרומי שלהם היא חובה לנסות, והם מציעים גם מגוון אפשרויות ללא גלוטן. מצ’ו ידועה באווירה החמה והידידותית ובשירות מעולה.

בוצ’ונה

בוצ’ונה היא מאפייה יהודית הממוקמת בלב הרובע היהודי של רומא. המאפייה קיימת מאז 1939 וידועה במאפים ובלחם היהודיים המסורתיים שלה, כולל חלות ובייגל. Boccione מגישה גם פיצה כשרה, עוגות ומוצרי מאפה אחרים.

Le Cantine del Ghetto

Le Cantine del Ghetto היא מסעדת בשרים כשרה הממוקמת ברובע היהודי. המסעדה מגישה מאכלים מסורתיים מהמטבח היהודי והאיטלקי, לרבות בשרים על האש, מנות פסטה, והתמחויות רומאיות-יהודיות קלאסיות כמו carciofo alla giudia. Le Cantine del Ghetto ידועה גם ברשימת היינות הנרחבת שלה, הכוללת מספר יינות איטלקיים וישראלים.

אל פומפייר

אל פומפייר היא מסעדה כשרה הממוקמת בלב המרכז ההיסטורי של רומא. המסעדה מגישה מאכלים מהמטבח האיטלקי המסורתי, לרבות מנות בשריות, פסטה ופיצה. הפסטה והלזניה התוצרת הביתית שלהם הם חובה לנסות, והם מציעים גם אפשרויות ללא גלוטן. באל פומפייר יש אווירה נעימה והמסעדה ידועה בשירות המעולה שלה.

מילקי בגטו

Ba’Ghetto Milky היא מסעדה חלבית הממוקמת ברובע היהודי של רומא. המסעדה מגישה מגוון מנות חלביות, לרבות פיצה, פסטה, סלטים וקינוחים. הרביולי ריקוטה ותרד ופיצת הנוטלה שלהם מומלצים מאוד. Ba’Ghetto Milky מציעה גם מגוון אפשרויות צמחוניות וטבעוניות.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר היא מסעדה צמחונית הממוקמת במרכז רומא. למרות שאינה כשרה למהדרין, המסעדה מאושרת על ידי איגוד הקהילות היהודיות באיטליה (UCEI) כידידותית לכשרות. ג’ינג’ר מגישה מגוון מנות צמחוניות וטבעוניות, לרבות סלטים, כריכים ופסטה. המסעדה מציעה גם אפשרויות ללא גלוטן.

נונה בטה

Nonna Betta היא מסעדת בשרים כשרה הממוקמת ברובע היהודי של רומא. המסעדה מגישה מאכלים מסורתיים מהמטבח היהודי-רומי, לרבות קרסיופו אלה ג’ודיה, פרחי קישואים מטוגנים וארטישוק מבושל. Nonna Betta ידועה גם בשירות המעולה שלה ובאווירה המיוחדת.

Il Ragù

Il Ragù היא מסעדת בשרים כשרה הממוקמת במרכז רומא. המסעדה מגישה מטבח איטלקי מסורתי, לרבות מנות בשריות, פסטה ופיצה. הפסטה הביתית והטירמיסו שלהם מומלצים מאוד. Il Ragù מציע גם אפשרויות ללא גלוטן.

לסיכום, אמנם רומא היא אולי לא היעד הראשון שעולה בראש כשחושבים על אוכל כשר, אבל בעיר יש כמה מסעדות כשרות המגישות מטבח איטלקי אותנטי העומד בדרישות התזונתיות של ההלכה היהודית. בין אם יש לך מצב רוח למאכלים מיוחד ממטבח רומאי-יהודי קלאסי, כמו carciofo alla giudia, או פסטה תוצרת בית, יש משהו לכולם במסעדות הכשרות האלה.