אתרים היסטורים שחובה לבקר ברומא

אתרים היסטוריים שחובה לבקר בהם ברומא

רומא משמשת בתור עיר הבירה של רומא, ואחת מהערים היפות והאהודות ביותר על התייר הישראלי. מידיי שנה פוקדים את העיר עשרות אלפי תיירים ישראלים שבאים לחקור אותה. רומא מציעה כל כך הרבה אתרים היסטוריים, שעל מנת שתוכלו למקסם את הטיול אתם תהיו חייבים לזכור את כולם.

אז רגע לפני שאתם עולים על המטוס וטסים לרומא, החלטנו להרים את הכפפה על מנת לסקור עבורכם את האתרים שאתם חייבים לבקר בהם. כמובן שגם נוסיף הסבר קצר על כל אתר, כך שתוכלו להגיע לטיול שלכם מוכנים בצורה אידיאלית – דבר שיאפשר לכם למקסם אותו.

הקולוסיאום של רומא 

הקולוסיאום של רומא הוא אולי האתר ההיסטורי המוכר ביותר בעיר, ואין אף תייר שמפספס אותו. מדובר על אמפיתיאטרון גדול במיוחד, שהבנייה שלו נמשכה יותר מ-10 שנים. הבנייה נמשכה כל כך הרבה זמן שבמהלכה התחלפו שלושה קיסרים שרומא, הראשון היה אספסיאנוס, השני היה טיטוס והשלישי היה פלאביוס.

הקולוסיאום של רומא נבחר להיות אחד משבעת פלאי העולם החדשים, ובמקום תוכלו למצוא לא פחות מ-50 אלף מקומות ישיבה. מהקולוסאום הישן נשאר רק קיר אחד בגודלו המלא, כך שעדיין תוכלו לקבל המחשה משמעותית לגודל של הקולוסיאום. אסור לכם לפספס את המקום הזה, הוא ללא ספק מקום שהוא בגדר חובה במהלך הטיול שלכם ברומא ואף תייר לא מפספס אותו. 

קריית הוותיקן ברומא

עוד אתר היסטורי או יותר נכון אזור היסטורי זוהי כמובן קריית הוותיקן השוכנת במדינה עצמאית בתוך העיר רומא. מדובר על מקום משכנו של האפיפיור, ונחשב כמקום הקדוש ביותר לדת הקתולית. קריית הוותיקן נקראת גם מדינת הוותיקן, ומדובר על מדינה לכל דבר עם המנון, דגל, סמל וכל סממן שיש למדינה עצמאית.

בקריית הוותיקן עצמה תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של אטרקציות תיירותיות שלא תוכלו לפגוש בשום מקום אחר. כך שאם אתם רוצים לשדרג את הטיול שלכם ברומא, ביקור בקריית הוותיקן הוא משהו שאתם לא יכולים לוותר עליו בשום שלב.

פיאצה נבונה – הכיכר המרכזית ברומא

אם אתם מגיעים לרומא בחודשי הקיץ, הכיכר תהיה עמוסה מאוד ומלאה בתיירים – לעומת זאת בחודשי החורף האווירה הרבה פחות עמוסה. אך לא משנה באיזה תקופה אתם מגיעים לרומא, ביקור בפיאצה נבונה גם הוא בגדר חובה. מדובר על כיכר ענקית שכולה מוקפת בארמונות בסגנון הבארוק. בכיכר עצמה תוכלו למצוא לא פחות משלוש מזרקות מרשימות, דבר שמוסיף אווירה מיוחדת עבור התיירים שמגיעים להסתובב בכיכר. 

אין לכם מה לדאוג בכיכר עצמו תוכלו למצוא מגוון רחב של מסעדות ובתי קפה, שיהפכו את החוויה להרבה יותר מהנה. כך שתוכלו לקחת לעצמכם הפוגה קלה מההליכות המרובות, ולשבת לכוס קפה בכיכר עצמה.

הפורום הרומאי

אם אנחנו מספרים לכם על אתרים היסטוריים ברומא, אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים ביותר בעיר זה ללא ספק הפורום הרומאי. מדובר על מבנה עתיק יומין שבו התרכזו בעבר חיי החברה וחיי הפוליטיקה של תושבי רומא. בתוך המבנה הזה התקיימו לא מעט אירועים משמעותיים בהיסטוריה של העיר – כך שאם אתם רוצים להרגיש קצת מההיסטוריה של העיר זה בהחלט המקום.

בסביבה של הפורום הרומאי תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של מבנים עתיקים ומעניינים, כך שהחוויה היא גם בהגעה לפורום עצמו ולא רק בתוכו. המיקום של המבנה זה בין גבעת הקפיטולין (Capitoline) לבין גבעת הפלטין (Palatine). אנו ממליצים לכם לפנות מהזמן שלכם על מנת ליהנות מהאתר ההיסטורי הזה.