מדריך לקוליסאום בעברית

מעטות הערים עם היסטוריה כמו של רומא. כך אפשר לראות כי ברומא יש היסטוריה עשירה המתחילה כשמונה מאות שנה לפני הספירה הנוצרית ומסתיימת בשנות האלפיים של המאה העשרים. מקומות כמו קריית הויתקן, המדרגות הספרדיות וכמובן הקוליסאום הם מקומות עם כל כך הרבה היסטוריה עד אשר אפשר לבקר בעיר כמה שבועות ועדיין יישאר מה לעשות בה.

העניין הוא אם אתם מתכוונים לטייל ברומא אם אתם רוצים באמת להבין אותה ולדעת מה יש בה כדאי לכם לעשות זאת רק עם מדריך צמוד. יש הבדל עצום בין טיול ברומא לבד ובין טיול עם מדריך כאשר ברור לכל כי טיול עם מדריך עדיף פי כמה. המדריך יסביר לכם על ההיסטוריה של רומא וירחיק אתכם ממלכודות התיירים כך שתוכלו באמת להפיק טיול בלתי נשכח בעיר וזה שווה המון.

מדוע כדאי לבקר ברומא רק עם מדריך ישראלי?

אם אתם בוחרים לטייל ברומא עם מדריך כדאי לכם לעשות זאת אך ורק עם מדריך לקוליסאום בעברית. כלומר לבחור מדריך ישראלי אשר ידריך אתכם. עליכם להבין כי ההבדל בין מדריך ישראלי ובין מדריך איטלקי הוא עצום ואסור לזלזל בכך.

מדריך ישראלי מכיר את המנטליות הישראלית ויודע מה הישראלים אוהבים וכך הוא יבטיח לכם טיול בלתי נשכח ובעל ערך אדיר. יש הבדל עצום בין לשמוע הרצאה בעברית ולהבין הכול ובין לשמוע הרצאה באנגלית על ידי דובר איטלקית ובהרצאה זו ספק אם תיהנו ואם תבינו מה המדריך שלכם רוצה להעביר לכם לכן טיילו ברומא רק עם מדריך ישראלי דובר עברית.

מה צריך לברר על המדריך לפני שבוחרים בו?

כאשר אתם מחפשים אחר מדריך לקוליסאום בעברית אתם צריכים לוודא מספר דברים. קודם כל אתם צריכים לברר מה המחיר שלו ולהחליט האם הוא עומד בטווח המחירים שלכם. חוץ מזה עליכם לברר את ההשכלה של המדריך ולוודא כי הוא יודע על מה הוא מדבר.

עוד אתם צריכים לברר מה כולל הסיור שאותו מציע המדריך. לבסוף יש לציין כי כדאי לכם גם לוודא כי המדריך יגיע עם המלצות וזאת בכדי להבטיח כי הוא יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. זכרו כי ככל שאתם מבררים יותר פרטים על המדריך כך יש סיכוי גדול יותר שהוא יהיה יותר טוב ולכן יש חשיבות למחקר הראשוני שאתם מבצעים על המדריך לפני שאתם בוחרים בו.

עובדות מעניינות אודות הקוליסאום

רומא היא הרבה יותר מסתם חופשה או חווית טיול תרבותית. נסיעה לרומא היא פרויקט מיוחד, וכשמקרים באתרים עתיקים כמו הקוליסאום אתם צריכים תוכנית. המבנה המדהים הזה, המכונה גם האמפיתיאטרון, הוא אחד האטרקציות הפופלריות ביותר בעיר, והוא מושך אליו לא פחות מ-5 מיליון תיירים בכל שנה. 

ביקור בקוליסאום והוותיקן יכול להיות מתיש באותה מידה שהוא מרתק- לכן כדאי להגיע מוכנים. אם אתם מתכננים ביקור ואתם זקוקים למידע אודות הקוליסאום ברומא, אספנו עבורכם את כל המידע הנדרש לכך.

מהו הקוליסאום?

הקוליסאום הוא אמפיטאטרון בצורת אליפסה הממוקם במרכז רומא, והוא האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם, מה שהפך אותו לאחד הדברים הנפלאים ביותר בעולם. האתר הזה מחזיר אותנו כל הדרך חברה עד שנת 72 לספירה תחת שלטונו של הקיסר אספסיאנוס. הקוליסאום יכול להכיל עד 80,000 איש בו זמנית. ההיסטוריונים מאמינים שאסירים ובעלי חיים היו מוחזקים באזור התת קרקעי שלו.

הקוליסאום ממוקם מזרחית לפורום הרומי וגבעת פאלטין, והוא מהווה אחת מאתרי התיירות הפופולריים ביותר באיטליה. למי מכם שמחפש לחקור את החלק הקסום הזה של רומא, יש להקדיש מספר ימים כך שתוכלו לחקור לעומר את הסביבה.

כניסה להיסטוריה של האתר יכולה באמת לעזור לכם להפיק את המירב מהביקור. 

להלן מספר עובדות מעניינות שאולי אתם לא מכירים אודות הקוליסאום:

  • יש 80 כניסות לקוליסאום: האמפיתיאטרון הרומי הזה הוא באמת ענק, אבל גם כשאתם שם, בין כל המוני התיירים, קשה להבחין בגודלו העצום, העובדה שיש לו לא פחות מ-80 כניסות גורם להבין את גודלו העצום. 
  • האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם: גובהו 48 מטרים (קצת יותר מ-8 מטרים ממגדל פיזה הנטוי) והוא משתרע על שטח הכולל 6 דונם (24,000 מ”ר).
  • 5 מליון מבקרים כל שנה: ביקור בקוליסאום הוא בהחלט אחד הדברים הפופולריים ביותר שיש לעשות ברומא, והוא מושך אליו מיליוני אנשים מדי שנה.
  • לקח פחות מעשור לבנות אותו: בניית הקוליסאום התחילה בתקופת הקיסר אספסיאנוס והושלמה בתקופת בנו טיטוס. עם מרחב כה גדול וכל כך הרבה מקומות ישיבה, נראה כמעט בלתי אפשרי שהקוליסאום הושלם כל כך מהר. אך הוא הושלם כה מהר בזכות 60,000 העבדים היהודים שעבדו עליו מדי יום.
  • הקוליסאום שרד שתי רעידות אדמה: יש המון אירועים שונים לאורך ההיסטוריה שגרמו נזק למבנה, אך השני הגורמים העיקריים היו רעידות האדמה שהתרחשו בשנת 847 לספירה ו-1231 לספירה.
  • הקוליסאום מתנה לעם הרומי: היסטוריונים מאמינים כי האמפיתיאטרון נבנה כמתנה לעם ומשמש לקרב את האנשים באמצעות בידור.

מה יש לראות בקוליסאום?

הקוליסאום כה עצום, כשנמצאים בתוך המוני התיירים זו בהחלט חוויה מדהימה. הסיורים המודרכים ש רומא יעניקו לכם ידע היסטורי לגבי הרקע של האמפיתאטרון המפורסם בעולם. תוך כדי שיחות על כל האלמנטים הבלתי נראים והחסרים. הנה מספר דברים שאסור לכם לפספס:

  • קומת הזירה- המקום בו הכל התרחש. שימו לב לפינות הישיבה העליונות ותבחינו בגודלו העצום של המתחם.
  • המפלס התת קרקעי- ממוקם מתחת לקומת הזירה בה הוחזקו עבדים, אסירים ובעלי חיים במהלך מחזות ואירועים ציבוריים.
  • המפלס השלישי- כמו הקומה התת קרקעית גם לחלק הזה אין נגישות לקהל הרחב ויש להזמין סיור על מנת לראות את זה. המפלס השלישי באמת שווה את זה מכיוון שתחוו את הגובה של האמפיתאטרון ותראו את הנופים המרהיבים.

מדוע לבחור רק בחברת TI AMO ROMA?

מדריך לקוליסאום בעברית בוחרים רק מחברת TIAMO ROMA, החברה המובילה בארץ המגף בטיולים לקהל הישראלי. לחברה יש ניסיון עצום בהדרכות ולאורך השנים היא הדריכה מאות ואלפי ישראלים בסמטאות הקסומות של רומא.

החברה מקפידה על מחירים הוגנים ותעשה הכול בכדי שתחחו את רומא האמיתית כפי שחווים אותה האיטלקים יום יום.