מאכלים שקל לאהוב ברומא טיאמורומא

מאכלים שקל לאהוב ברומא

עומדים לצאת לטיול ברומא בקרוב? כבר נמצאים ברומא? אם אתם מחפשים את החוויה הקולינרית המקומיות הטובות ביותר, ואת האוכל שיעניק לכם טעם של עוד ויהפוך לחלק בלתי נשכח מהטיול שלכם, הגעתם אל המקום הנכון.

ברומא, האוכל הוא מעבר למזון בלבד, מדובר בחוויה שלמה. הרחובות התוססים, הצבעים, המוזיקה והריחות מתחברים לכדי חוויה קולינרית שלמה ומעוררת, ואתם לא יכולים לעזוב את רומא מבלי לטעום מהמאכלים הטעימים והאהובים ביותר על התיירים המגיעים למקום.

אז מהם המאכלים האלו? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כל מה שמבוסס על גבינות

ברומא אוכל חלבי הוא הבסיס. הרבה מאוד מהמאכלים המקומיים מבוססים על גבינות, בין אם מדובר במאכלים וותיקים ומסורתיים ובין אם מדובר בעיבודים וחידושים. אם אתם חובבי גבינה, אתם חייבים לנסות כמה מהמאכלים האהובים במקום כמו מאפי כיס (דומים לפיתה) במילויים שונים כמו חציל ופרמז’ן, גבינת בורטה וכדומה (ניתן למצוא גם עם מילויים בשריים). אנו ממליצים לכם לפנות אל מסעדת Trapizzino Ponte Sisto  המציעה כמה ממאפי הכיס האהובים ביותר בסביבה.

מאכלים רומאיים קלאסיים

אתם לא יכולים לבקר במדינה, בכל מקום בעולם, מבלי לטעום מהאוכל המקומי שבה. המנות הקלאסיות הן מנות עשירות בטעם, במרקם ובחוויה אמיתית לחיך, לא פלא שהן נשארות אהובות גם לאחר מאות ואלפי שנים. אנו ממליצים לכם באותה מסעדה עליה כתבנו בפסקה הקודמת, Trapizzino Ponte Sisto לנסות את מנת ה Supli – כדור אורז ממולא בגבינה, מצופה בפירורי לחם ומטוגן, כך שהגבינה נמסה בעת הטיגון ונוזלת מהכדור בזמן האכילה.

אי אפשר בלי יין

ברומא ניתן למצוא מגוון יינות אשר ידועים בכל רחבי העולם. אם אתם חובבי יין, פנו אל שכונת טרסטוורה בה תוכלו למצוא מגוון רחב של ברים מקומיים המציעים יינות משובחים בשיטות גידול וייצור מקומיות. לרוב, היינות יוגשו לצד גבינות מקומיות עשירות ומגוון פירות, ומדובר בפינוק הטוב ביותר שתוכלו ליהנות ממנו בזמן סיבוב לילי בשכונה התוססת. המלצה שלנו – אל תפחדו מטעמים חדשים. ביקור במדינות זרות זו ההזדמנות הטובה ביותר ליהנות מחוויות קולינרית חדשות ופחות מוכרות, אתם לא תצטערו על כך.

יש תור ארוך בכניסה? כנראה זה שווה את זה

במקום לפנות אל המסעדות אשר מנסות למשוך אתכם פנימה, מלכודת תיירים קלאסית, חפשו את המסעדות אשר בכניסה להן אתם מבחינים בתורים ארוכים. לדוגמא, מסעדת Grazia & Graziella או מסעדת Tonnarello אשר נחשבות למסעדות איכותיות וטובות מאוד ומציעות לכם מגוון רחב של מאכלים מקומיים ומחודשים ושלל טעמים עשירים ומפנקים.

משהו מתוק לקינוח

כמובן, אי אפשר לצאת לטיול מאורגן ברומא בלי לטעום כמה קינוחים מיוחדים. אם אתם מחפשים קינוחים מקומיים, אנו ממליצים לכם לנסות את הטרמיסו של מסעדת Zum. כן, נכון, אנחנו יודעים שאתם בטוחים כי כבר טעמתם טרמיסו בכל וריאציה אפשרית, אבל רוב הסיכויים שכזה עוד לא טעמתם.