טסים לרומא? 5 מקומות שלא כדאי לפספס

זו יכולה להיות מזרקת המשאלות הידועה, גלידה מדהימה, ספא, סיור בותיקן ואפילו סיור קולינרי אנין טעם. כל אלו הם רק חלק מהמקומות שיכללו בכל מסלול של מטייל שמתעניין ברומא תגליותיה בעבר ובהווה. 

האם גם אתם עומדים לתכנן נסיעה ברומא ? רוצים לסייר בכל המקומות הנחשקים שיהפכו את הטיול שלכם לחוויה בעלת משמעות? הנה 5 יעדים מדהימים שיהיה עליכם להביא בחשבון בפרט אם עוד רגע אתם עולים על המטוס לרומא. 

סיור ברומא מתחיל בוותיקן וכנסיית סנט פטר הקדוש  

במסגרת סיור ברומא היעד הראשון נמליץ לכם הוא וודאי יעד ששמעתם על אודותיו ולא לחינם, שהרי מדובר באחד האתרים היותר נחשקים, סיור בוותיקן, מבואת הכניסה לאותו מוזיאון שרבים וטובים כבר חקרו על אודותיו. 

כאן תקבלו את כל הרקע ההיסטורי של המקום לרבות חייהם של האפיפיורים באותה תקופה. משם, נמשיך אל כנסיית פטר הקדוש שבין לבין תפגשו את הגלריות המופלאות, השטיחים ויצירות המופת המושלמות של מיכאלאנג’לו. 

קולוסיאום – יעד מספר 3 שאתם חייבים לסייר בו 

במסגרת סיור ברומא, היעד השלישי שעליו נמליץ לכם הוא חוק בל יעבור! מבין כל האתרים, אתר הקולוסיאום הפך מוקד עלייה לרגל לרבים וטובים שרוצים לחקור את רומא על כל אתריה. קולוסיאום הוא אתר המזוהה עם רומא והוא זה שמושך לא מעט תיירים במשך השנה וכן, גם אתכם בשלב הזה. 

אז מה תזכו לפגוש אם תבחרו באתר זה? כאן תפגשו יעד מספר 3 וכן יעד רביעי שהוא למעשה הפורום הרומאי הצמוד אליו ויספק לכם הצצה מדהימה ובעלת רגשות מעורבים על אודות לחימה שהתרחשה וקרבות שהתרחשו במקום. 

קולוסיאום, המקום שהכיל בתוכו 80000 אורחים ונתן מענה לתיאטרון, בידור, דרמה וכן, גם אלימות וברוטליות נוכח הלחימה עקובה מדם לרבות הוצאות להורג שמנו כחצי מיליון אנשים שמתו באתר המסקרן שמעניק לאמיצים והסקרנים שלכם ערך מוסף גדול בביקור הבא שלכם במקום. 

מזרקת המשאלות – טרוי והמשאלה שלכם מתגשמת כאן ועכשיו 

מזרקת טרווי היא למעשה מזרקת המשאלות הידועה והיא המפורסמת ביותר ברומא. מזרקה שנבנתה ביוזמתו של האפיפיור קלמנס ה12 בשנת 1762 כך שלפי האמונה מי שיש לו משאלה רק צריך להגיע למקום כאשר גבו אל המזרקה, לזרוק את המטבע ביד ימין ולייחל כי המשאלה שלו תתגשם במהרה. 

האתר עמוס יותר בבוקר אבל אם יש לכם כוונות רומנטיות אולי כדאי לכם לבקר בו בלילה וליהנות ממראה מרהיב. 

בסיכומו של דבר, אלו היו בין ארבע לחמישה יעדים מדהימים שיופיעו בכל סילבוס של טיול לרומא ואם תוסיפו את הקולינריה האיטלקית תוכלו לפגוש בכל רובע את הקולינריות האיטלקית שתעניק לכם בסופו של דבר את הטיול המושלם ביותר. טסים לרומא? אלו הם רק חלק מהיעדים שאסור לכם לפספס!