שימורי טונה לטיולים בחו”ל

אין הרבה דברים מרגשים כמו הרגע שבו מחתימים דרכון. הרגע שבו שולפים את כרטיסי העלייה למטוס וזה מגיע. הטיול לחו”ל שכל כך חיכינו לו. ואם רוצים להכיר יותר לעומק אתרים שווים וערים מדהימות כמו רומא, הכי מוצלח להצטרף לסיורים מודרכים. לקחת מדריך, אם אפשר דובר עברית, כדי להרגיש איך להכיר את הסביבה. כך אפשר ללמוד על הסיפורים המרתקים והמבנים והארכיטקטורה והטיפוסים המיוחדים. 

כאשר מלווה את הסיור ברחובות, בסמטאות ובאתרים מדריך שמפליא לדעת ולספר כל מה שקורה סביב, החוויה יותר שלימה. מתקרבים אל תרבות המקומית, שומעים על הנפלאות של האתרים היפים, סופגים עמוק עמוק את האווירה, את ניחוח. ואם רוצים להיות תמיד ערוכים ומוכנים, עם משהו טעים שיכול להשקיט את הרעב, שימורי טונה הם בדיוק כל מה שנחוץ. 

למה טונה? כי הרעב בורח מאליו 

יכולנו לספר הרים וגבעות, על יתרונו הדג הטעים, מבחינה תזונתית. אבל לא זו הסיבה שבגינה אנו ממליצים להצטייד בשימורים ההלו בזמן של טיולים בחו”ל. אז למה טונה? קודם כל, נניח שהצטרפתם לסיור ארוך, שכולל גם נסיעה ארוכה ליעד יוצא דופן. יכול מאוד להיות שבדרך לאטרקציה תחטפו רעב. ואולי לא הספקתם לאכול ארוחת בוקר או שבמסעדה המקומית לא הגישו מנה לטעמכם או כזאת שערבה לחך של הילדים שלכם. אז כשיש קופסת שימורים טובה בהישג יד, לא צריכים להישאר רעבים. אם פתאום רעבים באמצע הסיור, רק פתחתם את הקופסא וכבר יש לכם ארוחה טובה. שולפים איזה קרקר מהתרמיל או שתי פרוסות לחם, והרעב בורח מאליו. 

הפתרון המושלם לשומרי כשרות 

אין שום בעיה לעלות למטוס כאשר בתור המזוודה שוכנות להן כמה קופסאות של טונה מובחרת. זהו מאכל אהוב על ילדים ועל מבוגרים. אפשר לאכול אותה כמו שהיא, עם מזלג או בתוך כריך או לטגן בקציצות, אם מתארחים במלון דירות עם מטבחון. אבל בחו”ל, בזמן טיול, מדובר גם בפתרון מתבקש עבור שומרי כשרות ומסורת. זהו דג כשר, כשר וגם טעים. ואין שום בעיה להכין ממנו ארוחת בוקר קלה או אפילו ארוחת צהרים מוצלחת. אפשר לערבב עם ספגטי, עם ירקות טריים או סלטים. אפשר להכין סלט ביצים עם טונה וככה אוכלים, מתי שמתחשק. 

רעיון טוב לטיול חסכוני 

טיולים בחו”ל, למרות כל הדילים, יכולים להיות עניין לא זול. אם יקר מדי לאכול כל יום במסעדה ועוד מסעדה, טוב לחשוב על דרך לחסוך מבלי להצטער. אם לא רוצים לבזבז את כל הכסף על אוכל ורוצים ליהנות מכניסה לאתרים או סיורים שווים, קבלו את השיטה. שימורים של טונה סוגרים לכם את הפינה בכל פעם שרעבים. הם לא יקרים והם תמיד זמינים. טובים לנשנוש, ארוחה מלאה או כתוספת נחמדה. אז בפעם הבאה שתמריאו לטיול, תוכלו להשתמש בטיפ וליהנות מאחלה של חיסכון.