הפיצריות הכי טובות ברומא

לרומא בהחלט יש במה להתגאות גם בתחום הפיצות (אם כי יש הטוענים כי הפיצות טעימות ביותר מיוצרות דווקא בנאפולי אבל ספק אם תרגישו בהבדל וממילא – העיקר החוויה: לאכול פיצה איטלקית!).

כדי לאכול פיצה טובה באמת, בעלת סטנדרטים המחמירים ביותר – צריך לדעת מראש לאן ללכת.

חשוב לתכנן מראש לפני ההגעה לרומא כדי שכשתגיעו לרומא תדעו ישר לאן ללכת ותחסכו זמן רב על התלבטויות. אל תהיו כמו ישראלים רבים שמגיעים לרומא עם ציפיות קולינריות גבוהות וחוזרים הביתה מאוכזבים מהפיצות האיטלקיות כי לא ידעו לאילו פיצריות כדאי ללכת.

אז איפה מסתתרות הפיצות הכי טובות ברומא?

פיצריה מצוינת שזכתה באתרי המטיילים לציונים גבוהים במיוחד היא Pizza E Mozzarella.

כשתגיעו למקום תמצאו בו פיצה מעולה, טעימה וטריה מאוד המוגשת עם המון סוגים של תוספות. מדובר בפיצריה קטנה עם אווירה נעימה ואינטימית. גולשים רבים ציינו את המחירים הטובים. בעל המקום ידוע בהכנסת אורחים נעימה ונדיבה.

אפשרות נוספת היא Il Laboratorio della Pizza – בין המפורסמות שבפיצריות ברומא. כשתגיעו לשם תבינו למה – הניחוחות הנישאים למרחקים ארוכים לא ישאירו לכם שום ספק לגבי איכות הפיצה הגבוהה. במקום מוגשות גם פוקצ'ות שנראות כאילו נלקחו הרגע מאיזה סרט מאפיה (כן, קשה להימנע מהקלישאה הזו).

אגב, שתי הפיצריות ידידותיות לצמחוניים, ויש אפשרויות גם לטבעונים, ואפילו פיצות ללא גלוטן לצליאקים ורגישים לגלוטן.

כאמור – למרבה ההפתעה, ישראלים רבים נופלים בפח של "מלכודות תיירים". הם מגיעים לרומא במחשבה שכל פיצה של אמורה להיות באיכות גבוהה מאוד. האכזבה לא מאחרת לבוא והם חוזרים ארצה עם הרושם (המוטעה) שהפיצות ברומא לא שוות הרבה.

מראה עיניים יכול להוליך שולל, במיוחד כשאתם רעבים ולא רוצים ללכת הרבה ומוצאים את עצמכם יושבים בפיצריה הקרובה ביותר למלון. אז לא – לא כדאי להיכנס לכל פיצריה רק בגלל שהיא משדרת אותנטיות. שנאמר, אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו, ומה שאמור להיות בתוכו במקרה הזה, זו פיצה טריה, טעימה, שקרוב לוודאי שתמצאו עליה מאות המלצות באינטרנט.

למי מיועד סיור קולינרי ברומא

הסיור מתאים לכל חובבי האוכל האיטלקי. סיור זה אורך כ 3 שעות ובמהלכו תוכלו לטעום פיצה איטלקית אמיתית, אחת המפורסמות ברומא. הסיור כולל גם טעימה של גבינות, ביקור באחד מבתי הקפה המפורסמים של רומא, וכמובן שנקנח בגלידה איטלקית אמיתית. הסיור מתאים גם למי שמגיע לרומא לביקור קצר בן ימים ספורים מכיוון שאינו גוזל את כל היום, אלא רק כ 3 שעות (נטולות התלבטויות לאן ללכת).

סיור קולינרי ברומא מאפשר גם לילדים ליהנות מתחילתו ועד סופו אפילו אם הם לא מתעניינים בעתיקות או בהיסטוריה של רומא. במהלך הסיור תקבלו הסבר על הפיצה האיטלקית על גלגוליה השונים והאבולוציה שלה מימי קדם ועד היום.
לסיורים מודרכים ברומא לחצו כאן>>

למי שמעוניין להכין בעצמו פיצה במו ידיו – ניתן לארגן סדנת לימוד והכנת פיצה.