סיור רגלי ברומא – המדריך המלא

האיזור התיירותי ברומא הוא אזור קטן ביחס לערים אירופאיות אחרות כמו לונדון ופריז. סיור רגלי ברומא כולל עצירות לטובת הדברים הטובים ביותר שניתן לראות ולעשות. את היום הזה עליכם להתחיל מאוד מוקדם ובמצב רוח לטיול ארוך. כאן תוכלו לקרוא אודות סיור רגלי ברומא או המדריך לוותיקן ביום אחד.

סיורים ברומא – להתפעל מהיופי

רומא היא אחת הערים המרתקות והמרהיבות שיצא לכם לחוות. במדריך הזה תוכלו למצוא את האתרים שתוכלו לבקר בהם במהלך סיור רגלי בעיר.

הקוליסאום

הקוליסאום הוא הסמל המיתולוגי של העיר רומא. אמרת רומא, אמרת קוליסאום. מדובר במבנה עתיד שנבנה מעל אגם מלאכותי שהיה בעבר חלק מארמונו העצום של הקיסר נבוי. הקוליסאום הוא אמפיתיאטרון שיכל לאכלס עד 80,000 איש, שהגיעו לצפות במשחקי ספורט. בעקבות רעידות אדמה ושריפות, מה שנותר מהקוליסאום הוא מבנה א-סימטרי מרהיב ביופיו ובעוצמתו.

האנדרטה לוויטוריו עמנואל השני

ויטוריו עמנואל השני היה המלך הראשון של איטליה המאוחדת, האנדרטה נבנתה לזכר החיילים האילקטים שנהרגו במהלך מלחמת העולם הראשונה, טלשמש כמזבח המולדת. מדובר באנדרטה עצומה שסייעה להקים את האומה הצומחת.

הגטו הרומי

הגטו הרומי שממוקם באזור ויה דל פורטיקו, היה המקום בו נאלצה הקהילה היהודית ברומא להתגורר בעקבות צו האפיפיור בשנת 1555. הרובע היה נעול בשעות הלילה, ותושביו חיו בתנאים מחפירים. רק בשנת 1870 החומות ירדו והיהודים קיבלו אזרחות מלאה. היום ניתן להנות באיזור ממסעדות ומאפיות המגישות אוכל יהודי-רומאי מסורתי.

שוק קמפו דה פיורי

לאחר שנהנתם וחוויתם קצת היסטוריה, הגיע הזמן להנות מהריחות, הטעמים והקניות בשוק איטלקי עשיר ומפנק. בכל בוקר, מיום שני עד יום שבת, הקמפו מתמלא בדוכני פירות וירקות המוצגים בצורה מרהיבה, תבלינים, גבינות ומיצים טריים. בערבים, לאחר שהדוכנים מתקפלים הכיכר מלאה במסעדות מפנקות.

המדרגות הספרדיות

פיאצה די ספניה הן 138 מדרגות המובילות משגרירות ספרד ועד לכנסיית טריניטה דיי מונטי, שהושלמה בשנת 1725, אמנם אין להן רקע היסטורי, אך מדובר במדרגות מרהיבות ביופיין. למרגלות המדרגות נמצאת פונטנה דלה ברקצ’יה הבארוקית, מזרקה בצורת סירה. אומרים שהמים הם המים המתוקים ביותר ברומא.

בזיליקת פטרוס הקדוש וכיכר פטרוס הקדוש

אחד האתרים המלכותיים והקדושים ביותר בעולם הנוצרי, המבנה המרכזי של קריית הוותיקן. מדובר במבנה ענק שיכול להכיל עד כ-60,000. במסורת הקתולית, זהו מקום קבורתו של פטרוס הקדוש, שהיה אחד משניים עשר השליחים של ישו. הייתה במקום כנסייה מאז שנות ה-30, אך כיום עומד מבנה מבית אדריכלות מרשים מבית הרנסנס.

 

סיורים ברומא עם טיאמו רומא

חברת טיאמו רומא הוקמה על ידי דניאל שלזינגר, בחור ישראלי המתגורר בעיר למעלה מ-20 שנה, ועוסק בתחום התיירות בעיר כבר 16 שנים. לדניאל ניסיון רב בהדרכת קבוצות ומשפחות דוברי עברית ואנגלית, והוא זוכה להכיר למאות אנשים את העיר היפה בעולם.

מחפשים סיורים ברומא? צרו איתנו קשר ונשמח לגלות לכם את היופי הטמון בעיר רומא, ללמד אתכם על ההיסטוריה שחבויה במבנים בעיר ולהנות יחד איתכם מאוכל איטלקי משובח.