וותיקן

מוזיאוני הוותיקן

כשמבקרים ברומא למספר ימים בודדים, הכנסת הוותיקן ללוח הזמנים יכולה קצת להרתיע, מכיוון שיש כל כך הרבה אומנות, יופי ומקומות דתיים לראות ביום אחד בלבד. עם זאת, שילוב הותיקן כחלק מהטיול שלכם וניהול הזמן באופן נכון יעשירו את הטיול באופן מדהים. תכנון וניהול הזמן יועילו להפיק את המירב מהעיר המהממת הזאת.

מוזיאוני הוותיקן

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בקרב התיירים המגיעים לוותיקן היא מתי להגיע למוזיאוני הוותיקן. תיירים רבים וקווי אוטובוסים מתחילים להגיע לחומות הוותיקן כבר בשעה 8 בבוקר, אז עדיף להשכים קום ולהגיע בזמן לפני שיהיה עמוס מדי. בחודשים מרץ עד אוקטובר המוזיאון פתוח בין השעות 09:00-16:00 בכל יום למעט יום ראשון. בחודשים נובמבר עד פברואר, המוזיאונים פתוחים בין השעות 10:00-13:45 בלבד.

כמה זמן להקדיש למוזיאונים?

כשתהיו בנים, כדאי שתכינו את עצמכם לשהות של 3 עד 4 שעות כדי להספיק לראות את הכל. יש כל כך הרבה מה לראות, כולל מוזיאון פיו קלמנטינו, גלריית השטיחים והמפות הגיאוגרפיות, חדרי רפאל, והמפורסמת ביותר- הקפלה הסיסטינית. במידה ואתם מעוניינים לעשות סיור במוזיאונים או בגנים ישנן אפשרויות רבות אם זה ליחידים או לקבוצות.

מזון

טיול או חופשה תמיד גורמת לתיאבון, על אחת כמה וכמה ביום מלא ועמוס בין המוזיאונים המרהיבים. תוכלו להנות מרחוב בורגו פיו, הרחוב ממוקם בדיוק בדרך ממוזיאוני הוותיקן לבזיליקת פטרוס הקדוש. ברחוב יש הכל, החל מבתי מלון ועד לבתי קפה, גלידריות, מסעדות ואוכל מהיר. עם כל האפשרויות בטוח תוכלו למצוא משהו שמתאים לרצונות שלכם.

בזיליקת פטרוס הקדוש

בזיליקת פטרוס הקדוש הממוקמת בלב כיכר פטרוס הקדוש התוססת היא התחנה המושלמת אחרי מוזיאוני הוותיקן. שעות הפתיחה הן בין 07:00-18:30 כל יום. על מנת להיכנס יש לעבור הליך אבטחה ולהיות בלבוש ראוי עם כתפיים וברכיים מכוסות. במהלך חודשי הקיץ יש עומס גדול יותר אז השעות 11:00-13:00, 14:00-16:00 הן העמוסות ביותר. 

טיפים

בחלק הפנימי של פטרוס הקדוש ניתן לראות את העיר מזוויות אחרות. ראש הכיפה מתצפתת על העיר הרומא. עלות עלייה במעלית היא 8 יורו לאדם ואילו עלייה ב551 המדרגות היא 6 יורו לאדם. הכיפה פתוחה בין השעות 08:00-17:00.

בנוסף, תוכלו לרדת מתחת לאדמה בהריסות העתיקות ולעשות סיור סגווי. הסיור הזה כולל מדריך מיוחד ומחירו 13 אירו לאדם, עבור חוויה של שעתיים של סיור מודרך בותיקן בעברית. המטיילים זוכים לראות תצפיות מקרוב על מקום קבורתם של פטרוס הקדוש ובנקרופוליס שמתחת לבזיליקה. 

סיור מודרך בותיקן בעברית עם טיאמו רומא

טיאמו רומא הינה חברת טיולים וסיורים ברומא, שהוקמה על ידי דניאל שלזינגר המתגורר בעיר למעלה מ-20 שנה. דניאל בוגר הלימודים לארכיטקטורה ברומא, ומתעסק כ-16 שנים בתחום התיירות בעיר. דניאל הוא מדריך תיירים מוסמך על ידי הרשויות האיטלקיות, ובעל ניסיון רב בהדרכת קבוצות בעברית ובאנגלית.

סיור מודרך בותיקן עורך כ-4 שעות. הסיור כולל כניסה לקפלה הסיסטינית ולבזיליקה של פטרוס הקדוש. מלבד העובדה שהותיקן הוא אתר קדוש לדת הקתולית הוא גם נחשב למדינה עצמאית מתוחמת בחומות שנמצאת במרכז רומא. 

מחפשים סיור מודרך בותיקן בעברית? הכנסו עכשיו לעמוד צור קשר נשמח לטייל איתכם!