קוליסאום

עובדות מעניינות אודות הקוליסאום

רומא היא הרבה יותר מסתם חופשה או חווית טיול תרבותית. נסיעה לרומא היא פרויקט מיוחד, וכשמקרים באתרים עתיקים כמו הקוליסאום אתם צריכים תוכנית. המבנה המדהים הזה, המכונה גם האמפיתיאטרון, הוא אחד האטרקציות הפופלריות ביותר בעיר, והוא מושך אליו לא פחות מ-5 מיליון תיירים בכל שנה. 

ביקור בקוליסאום והוותיקן יכול להיות מתיש באותה מידה שהוא מרתק- לכן כדאי להגיע מוכנים. אם אתם מתכננים ביקור ואתם זקוקים למידע אודות הקוליסאום ברומא, אספנו עבורכם את כל המידע הנדרש לכך.

מהו הקוליסאום?

הקוליסאום הוא אמפיטאטרון בצורת אליפסה הממוקם במרכז רומא, והוא האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם, מה שהפך אותו לאחד הדברים הנפלאים ביותר בעולם. האתר הזה מחזיר אותנו כל הדרך חברה עד שנת 72 לספירה תחת שלטונו של הקיסר אספסיאנוס. הקוליסאום יכול להכיל עד 80,000 איש בו זמנית. ההיסטוריונים מאמינים שאסירים ובעלי חיים היו מוחזקים באזור התת קרקעי שלו.

הקוליסאום ממוקם מזרחית לפורום הרומי וגבעת פאלטין, והוא מהווה אחת מאתרי התיירות הפופולריים ביותר באיטליה. למי מכם שמחפש לחקור את החלק הקסום הזה של רומא, יש להקדיש מספר ימים כך שתוכלו לחקור לעומר את הסביבה.

עובדות מעניינות אודות הקוליסאום

כניסה להיסטוריה של האתר יכולה באמת לעזור לכם להפיק את המירב מהביקור. 

להלן מספר עובדות מעניינות שאולי אתם לא מכירים אודות הקוליסאום:

  • יש 80 כניסות לקוליסאום: האמפיתיאטרון הרומי הזה הוא באמת ענק, אבל גם כשאתם שם, בין כל המוני התיירים, קשה להבחין בגודלו העצום, העובדה שיש לו לא פחות מ-80 כניסות גורם להבין את גודלו העצום. 
  • האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם: גובהו 48 מטרים (קצת יותר מ-8 מטרים ממגדל פיזה הנטוי) והוא משתרע על שטח הכולל 6 דונם (24,000 מ”ר).
  • 5 מליון מבקרים כל שנה: ביקור בקוליסאום הוא בהחלט אחד הדברים הפופולריים ביותר שיש לעשות ברומא, והוא מושך אליו מיליוני אנשים מדי שנה.
  • לקח פחות מעשור לבנות אותו: בניית הקוליסאום התחילה בתקופת הקיסר אספסיאנוס והושלמה בתקופת בנו טיטוס. עם מרחב כה גדול וכל כך הרבה מקומות ישיבה, נראה כמעט בלתי אפשרי שהקוליסאום הושלם כל כך מהר. אך הוא הושלם כה מהר בזכות 60,000 העבדים היהודים שעבדו עליו מדי יום.
  • הקוליסאום שרד שתי רעידות אדמה: יש המון אירועים שונים לאורך ההיסטוריה שגרמו נזק למבנה, אך השני הגורמים העיקריים היו רעידות האדמה שהתרחשו בשנת 847 לספירה ו-1231 לספירה.
  • הקוליסאום מתנה לעם הרומי: היסטוריונים מאמינים כי האמפיתיאטרון נבנה כמתנה לעם ומשמש לקרב את האנשים באמצעות בידור.

מה יש לראות בקוליסאום?

הקוליסאום כה עצום, כשנמצאים בתוך המוני התיירים זו בהחלט חוויה מדהימה. הסיורים המודרכים ש רומא יעניקו לכם ידע היסטורי לגבי הרקע של האמפיתאטרון המפורסם בעולם. תוך כדי שיחות על כל האלמנטים הבלתי נראים והחסרים. הנה מספר דברים שאסור לכם לפספס:

  • קומת הזירה- המקום בו הכל התרחש. שימו לב לפינות הישיבה העליונות ותבחינו בגודלו העצום של המתחם.
  • המפלס התת קרקעי- ממוקם מתחת לקומת הזירה בה הוחזקו עבדים, אסירים ובעלי חיים במהלך מחזות ואירועים ציבוריים.
  • המפלס השלישי- כמו הקומה התת קרקעית גם לחלק הזה אין נגישות לקהל הרחב ויש להזמין סיור על מנת לראות את זה. המפלס השלישי באמת שווה את זה מכיוון שתחוו את הגובה של האמפיתאטרון ותראו את הנופים המרהיבים.

סיור מודרך בקוליסאום עם טיאמו רומא

טיאמו רומא הינה חברה המאפשרת לכם להנות בסיור עם מדריך לקוליסאום בעברית, החברה הוקמה על ידי תושב העיר דניאל שלזינגר, דניאל מתגורר בעיר למעלה מ20 שנה ועוסק בתחום התיירות העיר למעלה מעשור. דניאל הוא  מדריך לקוליסאום בעברית  ובאנגלית.

הסיור אורך כ-3 שעות והוא כולל כניסה לקוליסאום ולפורום הרומי, ותצפית מקרוב של שער טיטוס. הסיור בעזרת מדריך יאפשר לכם להנות מחוויה חד פעמית הכוללת צפייה והבנת ההיסטוריה והחשיבות של המקום בו זמנית.

מחפשים סיור מודרך בקוליסאום? היכנסו לעמוד צור קשר ובואו להתאהב ברומא יחד איתנו.