סיור בותיקן

סיור בותיקן | סיור מודרך בוותיקן

קריית הוותיקן היא מדינה קטנה ועצמאית בתוך העיר רומא שבאיטליה. היא משמשת כמרכז העולמי של הנצרות הקתולית ולכן רוב תושבי הקרייה הם נוצרים קתוליים.  קריית הוותיקן הוא אזור מרהיב המושך אליו תיירים רבים. האיזור טומן בתוכו כמה מיצירות האומנות המפורסמות בעולם בנוסף למבנים המרהיבים של אדריכלות הרנסאנס. 

5 עובדות שלא ידעתם על הותיקן

רומא מהממת ביופיה וטומנת בתוכה אומנות רבה. אפילו שבוע זה לא מספיק זמן כדי להיחשף לכל היופי שבעיר. אתם יכולים ליהנות מסיורים היסטוריים ברומא העתיקה (הקולוסיאום). לחובבי השופינג שבינכם מומלץ להגיע ביום ראשון בבוקר לשוק הפשפשים פורטה פורטזה. 

1. עיר הותיקן נחשבת למדינה הקטנה ביותר בעולם 

המדינה העצמאית הקטנה הממוקמת ברומא משתרעת על קצת יותר מ-100 דונם. עיר הוותיקן מנוהלת כמונרכיה מוחלטת כאשר האפיפיור בראשה. הוותיקן מנטר את האירו שלו בעצמו, מדפיס חותמות משלו, מוציא דרכונים ולוחות רישוי, מפעיל כלי תקשורת ויש לו דגל והמנון משלו.

2. במשך 60 שנה האפיפיורים סירבו לעזוב את הוותיקן

בין השנים 1800-1900 האפיפיורים שלטו במספר מדינת ריבוניות ברחבי מרכז איטליה. המדינה החילונית חלשה על כל מדינות האפיפיורים למעט הוותיקן. ואז פרצה המלחמה הקרה בין הכנסייה הקתולית לממשלת איטליה. 

3. בניטו מוסוליני חתם על קיום עיר הוותיקן

המחלוקת בין ממשלת איטליה לכנסייה הקתולית הסתיימה בשנת 1929 עם חתימה על הסכמי לטרן, שאפשרו לוותיקן להתקיים כמדינה ריבונית.מוסוליני חתם על האמנה בשם המלך ויקטור עמנואל השלישי. 

 ממשלת איטליה פיצתה את הכנסייה בפיצויים על סך יותר ממיליארד דולר (בכסף של ימינו). בוותיקן השתמשו בכסף כדי לשקם את המדינה הקטנה. 

4. המשמר השוויצרי נשכר לשמור על האפיפיור

המשמר השוויצרי מגן על האפיפיור משנת 1506. אז שכר האפיפיור יוליוס השני את אחד מכוחות החרב השוויצרים בשביל הגנה אישית, בעקבות בתי משפט אירופאים רבים. תפקידו של המשמר השוויצרי בעיר הוותיקן הוא אך ורק שמירה על האפיפיור. חיילי המשמר הם אנשי חינוך מאומנים ומיומנים מאוד וכולם אזרחים שוויצרים.

5. מדינת הוותיקן הקימה מרכז מחקר אסטרונומי בדרום מזרח אריזונה

ככל שהעיר רומא התפתחה,זיהום האוויר בעיר הפריע והקשה על האסטרונומים ממצפה הוותיקן לראות את שמי הלילה. כך בשנת 1981 נפתח מצפה מחקר שני בטוסון, אריזונה. במצפה מתבצע מחקר טלסקופי עדכני על הר גרהאם שבאריזונה. 

סיור בותיקן בעברית

סיור בותיקן יאפשר לכם הצצה בלעדית להיסטוריה הרומית המרתקת. מבנה הותיקן נוטף כולו היסטוריה במיטבה. בשנה שעברה התקבלה החלטה להגביל את כמות המבקרים ל3,000 בלבד כל זמן נתון בעקבות העומס והביקוש. לכן מומלץ להצטרף לקבוצת סיור בותיקן בעברית מתואמת מראש כדי להימנע מאי נעימויות. 

סיור בותיקן עם טיאמו רומא

טיאמו רומא הינה חברת טיולים וסיורים ברומא שהוקמה על ידי ישראלי המתגורר העיר למעלה מ-20 שנה. דן הגיע לרומא במטרה ללמוד ארכיטקטורה ולחקור על ההיסטוריה של העיר. דן עוסק למעלה מ-16 שנה בתחום התיירות בעיר, הוא בקיא ומכיר כל פינה, מתורגל ומנוסה בסיורים מודרכים לקבוצות ומשפחות.

חווית הטיול שלכם בקבוצה עם מדריך מנוסה תאפשר לכם להנות מהיופי המרהיב של המבנה ההיסטורי, ללמוד על ההיסטוריה שלו מקרוב ולדון עם חברי הקבוצה על הנושא. 

לפרטים נוספים ותיאום סיורים בעברית או באנגלית עם מדריך מנוסה צרו איתנו קשר, ונהוך את הטיול שלכם בעיר למושלם.